Opublikowano w kategorii: Aktualności

Szósta Rocznica NSZZ „Solidarność” w Przasnyszu

17 maja w Przasnyszu odbyły się obchody rocznicowe NSZZ „Solidarność”. Z okazji szóstej rocznicy związku została odprawiona Msza Święta w Kościele Św. Wojciecha.

W uroczystości wziął udział senator RP Jan Maria Jackowski wraz z posłem na Sejm RP Maciejem Małeckim. Obecny był starosta powiatu przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski. W uroczystości wzięła udział przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” Maria Ochman. Świątynię wypełnili członkowie związku z Przasnysza i zaprzyjaźnionych organizacji z Mławy, Ursusa i Wesołej.

Przybyły poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych organizacji związkowych.

Mszę Święta w intencji związkowców sprawował ks. prał. Andrzej Maciejewski. W wygłoszonej homilii proboszcz parafii Św. Wojciecha nawiązał do działalności związku, który nie tylko broni praw pracowniczych ale też we współpracy z przedsiębiorcami tworzy nowe rozwiązania w środowisku pracy.

Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy stanęli do wspólnej fotografii.

W dalszej części uroczystości uczestnicy spotkali się na uroczystym przyjęciu w Klewkach koło Przasnysza. Tu przy smacznym poczęstunku toczono rozmowy o sprawach regionu.

W trakcie spotkania do związkowców zwrócił się senator Jan Maria Jackowski, gratulując kolejnej rocznicy. Senator podziękował też działaczom za współpracę w rozwiązywaniu problemów dotyczących sporów z pracodawcami. Jak podkreślił senator Jackowski związkowcy z Przasnysza i okolicznych powiatów z dużą otwartością podejmują działania mające na celu nie tylko obronę praw pracowniczych ale też wspieranie inicjatyw samorządów w rozwoju lokalnych społeczności.

Do zgromadzonych zwrócił się też poseł Maciej Małecki, składając członkom NSZZ „Solidarność” podziękowania za dotychczasową działalność i życząc dalszych sukcesów.