Opublikowano w kategorii: Aktualności

Wyborcze spotkania

Kampania wyborcza do parlamentu Europejskiego wkracza w decydującą fazę, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do PE uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami w całym kraju.

16 maja z mieszkańcami Strzegowa spotkał się wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan lider do PE z Mazowsza. w spotkaniu wziął udział senator RP Jan Maria Jackowski wraz Krystyną Zając – radną powiatu mławskiego i Arturem Czaplińskim- radnym Sejmiku Mazowieckiego.

Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu mieszkańców gminy Strzegowo, wśród których był wójt gminy Wiesław Zalewski.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie marszałka Bielana. W swej wypowiedzi Bielan skupił się m.in. na znaczeniu podejmowanych decyzji w PE dla funkcjonowania prawodawstwa w Polsce. Jak powiedział marszałek ponad 80% procent przyjmowanych ustaw unijnych jest aplikowane do obrotu prawnego w naszym kraju. Stąd tak ważne są zbliżające się wybory – podkreślił Adam Bielan. Marszałek podał przykłady rozwiązań i decyzji, które leżą w sprzeczności z dobrze pojmowaną równością wszystkich krajów członkowskich, wskazując m.in. na zgodę budowy gazociągu Nord Stream.

W trakcie spotkania głos zabrał senator Jan Maria Jackowski, który podkreślił znaczenie wyborów do PE. Senator Jackowski stwierdził, że od składu polskiej delegacji do PE będzie się decydować, czy ustawy i przepisy przyjmowane w Europarlamencie będą służyć rozwojowi Polski. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość wystawiło drużynę do PE w której składzie jest szereg sprawdzonych i kompetentnych osób, dających rękojmię pilnowania interesów naszego kraju.

W trakcie spotkania w Strzegowie mieszkańcy zadawali gościom pytania dotyczące całego spektrum spraw związanych z funkcjonowaniem lokalnej społeczności.