Opublikowano w kategorii: Aktualności

Spotkanie w Przasnyszu

Kampania wyborcza do Europarlamentu jest w decydującej fazie, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju spotykają się z mieszkańcami. Na Północnym Mazowszu w cyklu spotkań kandydaci PiS 13 maja spotkali się z mieszkańcami Przasnysza.

W sali Miejskiego Domu Kultury w spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, kandydująca do PE z drugiej pozycji listy PiS na Mazowszu. Obecna była również doktor Agnieszka Krzętowska startująca z ósmej pozycji. Kandydatom towarzyszył senator RP Jan Maria Jackowski.

Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób, mieszkańców Przasnysza i okolicznych miejscowości.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie szefa struktur PiS w powiecie przasnyskim – starosty Krzysztofa Bieńkowskiego. Pełnomocnik PiS powitał przybyłych gości i mieszkańców.

Głos zabrała wicemarszałek Maria Koc, która w swoim wystąpieniu nakreśliła pragmatykę działania struktur Parlament Europejskiego w kontekście wpływu polskich eurodeputowanych na ich działalność. Pani marszałek przedstawiła zebranym działania rządu we wprowadzaniu programów wpierających rodzinę ale też wielkie inwestycje w gospodarce naszego kraju. Dlatego jak podkreśliła marszałek Koc tak ważne jest aby Polskę w PE reprezentowały osoby dające rękojmię dbania o nasze spawy na forum Europarlamentu.

Głos zabrała także doktor Agnieszka Krzętowska, przedstawiając zebranym zbiór danych dotyczących m.in. wzrostu demograficznego i polepszającego się statusu materialnego Polaków. Jak zgodnie podkreślali kandydaci PiS do PE dalszy rozwój naszej Ojczyzny i wzrost dobrobytu Polaków będzie się decydował już przy najbliższych wyborach, bo ich wynik przesądzi o utrzymaniu kursu ” dobrej zmiany” .

Podczas spotkania głos zabrał senator Jan Maria Jackowski, który na wstępie pogratulował obu paniom startu w wyborach. Senator zwracając się do zebranych prosił o uczestnictwo w wyborach 26 maja. Jackowski podkreślił, że w PE jest tworzone ponad 70% prawa, które jest implementowane do ustaw obowiązujących w kraju. Dlatego aby tworzone w Brukseli prawo było sprzyjające rozwojowi Polski muszą je uchwalać reprezentanci naszego kraju, którym leży na sercu rozwój Ojczyzny. a takimi są kandydaci do PE z ramienia PiS- powiedział sen. Jackowski.

Po zakończeniu wystąpień nastąpiła dyskusja z mieszkańcami, podczas której padały pytania z sali.