Opublikowano w kategorii: Aktualności

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Mławie

W sobotę 11 maja mieszkańcy Mławy i okolicznych miejscowości mieli okazję spotkać się z premierem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim.

Park Miejski w Mławie wypełniły liczne rzesze osób przybyłych na spotkanie.

Przed przybyciem premiera publiczności zaprezentował się lokalny zespół folklorystyczny, który zaprezentował wiązankę znanych pieśni ludowych. Występ spotkał się z aplauzem i został nagrodzony rzęsistymi brawami.

Na spotkanie z premierem Morawieckim przybyli liczni przedstawiciele samorządu, organizacji patriotycznych. Obecny był senator RP Jan Maria Jackowski wraz z wicemarszałkiem Senatu RP Adamem Bielanem. Przybyli też kandydaci do PE Prawa i Sprawiedliwości z Mazowsza.

W oczekiwaniu na przybycie premiera uczestnicy poświęcili czas na rozmowy o sprawach regionu.

Była też chwila na wspólne zdjęcie

fot. codziennikmlawski.pl

Premier Mateusz Morawiecki po przybyciu do Mławy złożył kwiaty u stóp Pomnika Józefa Piłsudskiego.

fot. codziennikmlawski.pl

Następnie szef rządu przywitał się z uczestnikami spotkania. Niecodziennego gościa przywitały gromkie brawa mieszkańców.

Premiera powitali też wiceburmistrz Mławy Janina Budzichowska i starosta mławski Jerzy Rakowski.

Głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, szef rządu w swoim przemówieniu wykazując znajomość historii Mławy przypomniał czasy różnych faz rozwoju miasta. Jak powiedział to czy miasto się rozwija pomyślnie zależy w dużej części od władz państwowych i samorządowych.

Premier w wystąpieniu wspomniał też o działaniach rządu: wprowadzonych zmianach prawa ws. rolniczego handlu detalicznego, dających bezpośrednią możliwość ich sprzedaży, przywracaniu  posterunków policji i placówek pocztowych. Okazją do wizyty w Mławie była też prezentacja stoisk z produktami regionalnymi.

fot. codziennikmlawski.pl

Premier z dużym zainteresowaniem zwiedzał kolejne stoiska, gratulując wystawcom wysokiej jakości produktów.