Opublikowano w kategorii: Aktualności

Dzień Strażaka w Gminie Glinojeck

W sobotę 11 maja odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka gm. Glinojeck. Tegoroczne obchody strażackiego święta odbyły się w Malużynie, gdzie miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła 90-lecie powstania. Uroczyste obchody rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Św. Wojciecha.

Przy dźwiękach orkiestry do świątyni wmaszerowali strażacy z okolicznych OSP.

W nabożeństwie wziął udział senator RP Jan Maria Jackowski. Obecni byli przedstawiciele samorządu ze starostą ciechanowskim Joanną Potocką Rak oraz burmistrzem Miasta i Gminy Glinojeck Łukaszem Kapczyńskim.

Mszę Święta w intencji strażaków sprawował ks. kan Krzysztof Kozłowski-kapelan gminny Straży Pożarnej. W wygłoszonej homilii ks. kapelan nawiązał do patrona strażaków Św. Floriana, który mimo, że był dobrym oficerem w armii cesarza rzymskiego w chwili ujęcia się za prześladowanymi chrześcijanami został skazany na śmierć. Tę postawę w dzisiejszym świecie odzwierciedlają strażacy, niosąc pomoc bliźnim-mówił duchowny.

Po zakończonym nabożeństwie druhowie i zaproszeni goście przy akompaniamencie orkiestry przemaszerowali na boisko szkolne, gdzie odbyła się pozostał część obchodów.

Przybyłych powitał burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck Łukasz Kapczyński. W trakcie obchodów wyróżnieni strażacy otrzymali odznaczenia i nominacje na wyższy stopień służbowy.