Opublikowano w kategorii: Aktualności

Powiatowy Dzień Strażaka 2019 w Mławie

10 maja strażacy z powiatu mławskiego obchodzili swoje święto. Powiatowy Dzień Strażaka rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele parafii Świętej Trójcy w Mławie.

Do świątyni przy akompaniamencie orkiestry przybyły drużyny strażaków PSP i druhowie z OSP z całego powiatu mławskiego.

W nabożeństwie wziął udział senator RP Jan Maria Jackowski wraz z poseł Anną Cicholską i władzami miasta, burmistrzem Sławomirem Kowalewskimi, powiatu starostą Jerzym Rakowskim. Przybyli przedstawiciele instytucji z terenu Mławy i powiatu mławskiego.

Uroczystą Liturgię odprawili w koncelebrze księża parafii mławskich. W pięknej homilii kapelan powiatowy strażaków ks. Jerzy Piątek przedstawił bohaterstwo i oddanie strażaków dla ochrony mieszkańców. Jak powiedział ksiądz Jerzy strażacy w swojej odpowiedzialnej służbie niosąc pomoc sami narażają swoje zdrowie i życie dając świadectwo wielkiego oddania dla lokalnej społeczności.

Po zakończonym nabożeństwie strażacy i zaproszeni goście w przemarszu udali się do Parku Miejskiego, gdzie nastąpił dalszy ciąg obchodów strażackiego święta.

Przybyłych powitał komendant Powiatowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Kuciński.

Uroczystość w Parku Miejskim rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego i wyniesienie na strażackim podnośniku flagi Polski.

Obchody były również okazją do wręczenia odznaczeń i awansów wyróżniającym się strażakom oraz osobom wspierającym jednostki ochrony przeciwpożarowej.


Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa uhonorowany został  senator Jan Maria Jackowski.

Bardzo miłym akcentem uroczystości były wręczane strażakom, własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami przez najmłodszych mieszkańców Mławy.

Podczas obchodów głos zabrał senator Jan Maria Jackowski, który w swoim wystąpieniu podziękował strażakom za ich trud i poświęcenie dla ratowania dobytku i życia ludzi. Senator podkreślił też duże zaangażowanie samorządów w wspieraniu finansowym wyposażenia w coraz lepszy sprzęt ratowniczy jednostek straży. Jak powiedział sen. Jackowski strażacy nie tylko niosą pomoc ale też są nieodzownym elementem społeczności, uczestnicząc w ważnych wydarzeniach, podczas świąt państwowych, kościelnych. Na zakończenie wystąpienia senator złożył strażakom serdeczne życzenia.

Uroczystości w Parku Miejskim zakończyło złożenie kwiatów u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego