Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Zarobki w NBP. Senator PiS: to bulwersująca informacja

Senator Jan Maria Jackowski (PiS) zapowiada, że obecna kontrola NIK w banku centralnym już w czerwcu dostarczy opinii publicznej kolejnych ważnych informacji. Mają one „wnieść wiedzę” do tematu zarobków w NBP.

Jan Maria Jackowski nie po raz pierwszy źle ocenia pracę prezesa NBP.

(East News)
Jan Maria Jackowski nie po raz pierwszy źle ocenia pracę prezesa NBP. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Polityk zaznaczył równocześnie, że dobrze ocenia samo funkcjonowanie banku centralnego, jednak z tym wizerunkowym kryzysem NBP mogło sobie poradzić w lepszym stylu.

Nie jest to pierwsza tego typu uwaga Jackowskiego pod adresem kierownictwa NBP.

– Te oświadczenia mnie nie satysfakcjonują – powiedział na początku lutego senator PiS, po pierwszej konferencji NBP, na której padły pytania o gigantyczne zarobki otoczenia prezesa Glapińskiego.

Przytyki i żarty

– Uważam, że niepoważne traktowanie wyborców, w imieniu których podjąłem tę interwencję, i ironizowanie i te drobne złośliwości świadczą nie najlepiej o prezesie Narodowego Banku Polskiego – dodał.

Dodał również , że „jest mu przykro” ze względu na „nieprofesjonalne” zachowanie Glapińskiego.

Tymi słowy odniósł się wprost do przytyku Glapińskiego w jego kierunku. Prezes NBP przypomniał, że Jackowski został sfotografowany nago na plaży.

– Bardzo miłe słowa, ja rozumiem, że jest to pochwała, że jestem zwolennikiem jawności i w przeciwieństwie do pana prezesa najwyraźniej nie mam nic do ukrycia – uznał.

Będą kolejne interesujące informacje o NBP

W środę Jackowski pytany w Sejmie o ujawnione zarobki, dziękował też mediom i prezydentowi za zainteresowanie tą sprawą. Ciepłe słowa skierował też do posłów, którzy szybko opracowali ustawę o jawności zarobków w banku centralnym.

Źródło: money.pl