Opublikowano w kategorii: Aktualności

Z wizytą w LG Electronics

Senator RP Jan Maria Jackowski pełniąc swój mandat ma częsty kontakt nie tylko z mieszkańcami i samorządowcami ale tez odbywa szereg rozmów z inwestorami i przedsiębiorcami na Północnym Mazowszu. Ostatnio tj. 28 listopada sen. Jackowski odbył spotkanie z największym inwestorem i pracodawcą w regionie LG Electronics w Mławie.

Rozmówcami senator a byli Prezydent LG Electronics Kun Jik Park oraz Dyrektor Ds. Korporacyjnych Daniel Kortlan.  Podczas rozmowy władze firmy przedstawiły perspektywy rozwoju potentata w branży elektronicznej. Podkreślono dobrą współpracę z lokalnym samorządem. Senator Jackowski mając na uwadze bardzo duże znaczenie firmy dla lokalnego rynku pracy w trakcie rozmowy wyraził zadowolenie z planów dalszego rozwoju firmy w Mławie.

Podczas wizyty w LG Electronics senator Jackowski zapoznał się z bieżącą produkcją obserwując wytwarzanie poszczególnych podzespołów, kończąc na finalnym wyrobie.  Bo wbrew obiegowej opinii LG Eletronics w Mławie to nie montowna a fabryka sprzętu elektronicznego, gdzie od bardzo drobnych elementów po obudowy wyrób jest wytwarzany na miejscu. Skala produkcji też robi wrażenie, z taśm mławskiej fabryki każdego dnia schodzi ok 45 tys. sztuk telewizorów.