Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Chicagowski Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów KPA

Chicagowski Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów KPA

Zjazd Krajowej Rady Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej odbywający się w dniach 18-20 października, ma miejsce w hotelu Hyatt Rosemont (6350 North River Road) w Rosemont koło Chicago.
W pierwszym dniu spotkania, w części inauguracyjnej, prowadzonej przez Steve’a Tokarskiego i prezesa KPA Franka Spulę, wystąpił z przemówieniem kanclerz seminarium w Orchard Lake w Michigan ks. Mirosław Król, zaś gościem honorowym wieczornego przyjęcia i głównym mówcą był senator Rzeczypospolitej Jan Maria Jackowski.
Na piątek zaplanowano m.in. wybory zarządu, wystąpienie kongresmana Dana Lipinskiego (demokrata z 3. okręgu w Illinois) oraz wykłady profesorów Jamesa Puli i Donalda Pienkosia na temat popularyzacji wiedzy o Polsce w społeczeństwie amerykańskim i o polskiej kulturze w USA, a także prelekcję konsula honorowego RP w Missouri dra Wojciecha Golika o konieczności wprowadzenia przez rząd Polski przepisów traktujących sprawiedliwie emerytów mieszkających poza granicami RP (piątek po południu).
W sobotnim programie zjazdu są kolejne wystąpienia, złożenie sprawozdań z działalności wydziałow stanowych, rezolucje i podsumowanie obrad.
W niedzielę dyrektorzy KPA będą świętowali stulecie niepodległości Polski podczas uroczystego koncertu „Przeboje Niepodległej” w chicagowskim Orchestra Hall w śródmieściu.

Źródło: dziennizwiazkowy.com