Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

PO zawiadamia prokuraturę ws. billboardów Patryka Jakiego

Patryk JakiFoto: Paweł Supernak / PAP
Patryk Jaki

Zdaniem polityków PO, na terenie należącym do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przechowywane były lawety z billboardami kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy. W związku z tym zarzucają oni władzom COAR prowadzenie nielegalnej kampanii wyborczej i przekroczenie uprawnień. Natomiast szefostwu sztabu Patryka Jakiego nielegalne umieszczenie materiałów wyborczych na terenie Centrum.

Zdaniem posła Platformy Marcina Kierwińskiego, sprawa ta pokazuje, że „PiS wykorzystuje administrację państwową do prowadzenia kampanii wyborcze”j. Polityk PO mówił dziennikarzom, że „jego partia nie zgadza się na to, aby sztab urzędującego wiceministra sprawiedliwości w rażący sposób łamał kodeks wyborczy i całe państwo było zaangażowane w jego kampanię”.

Platforma Obywatelska złożyła również wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o przeprowadzenie czynności sprawdzających w związku z tym, że na terenie COAR doszło do przestępstwa.

Senator PiS Jan Maria Jackowski uważa, że nie ma podstaw do tego, żeby prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie. Według jego wiedzy, wszystko odbyło się zgodnie z prawem – lawety znajdowały się na terenie Centrum Obsługi Administracji Rządowej na podstawie umowy zawartej między sztabem Patryka Jakiego, a zarządcą terenu.

Polityk PiS powiedział Polskiemu Radiu, że obecnie lawetykandydata PiS stoją na parkingu komercyjnym w okolicach Wału Miedzeszyńskiego w Warszawie.

Źródło: wiadomosci.onet