Opublikowano w kategorii: Aktualności

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Przasnyszu

8 października w Miejskim Domu Kultury odbyła się konwencja wyborcza PiS z powiatu przasnyskiego.

 

W wyborczym spotkaniu oprócz kandydatów do różnych szczebli samorządu uczestniczyło ponad 150 osób- członków i sympatyków PiS.

Gośćmi konwencji byli minister Jacek Sasin, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, senatorowie Marek Martynowski, Jan Maria Jackowski oraz posłowie Anna Cicholska i Waldemar Olejniczak.

Zebranych przywitał szef struktur powiatowych Prawa I Sprawiedliwości Krzysztof Bieńkowski. Konwencję rozpoczęło odśpiewanie hymnu Polski.

Przed prezentacją kandydatów zebrani wysłuchali młodego artysty, który w piękny sposób zadeklamował wiersz, odnoszący się do naszej Ojczyzny.

W trakcie trwania konwencji zostali przedstawieni kandydaci PiS do Sejmiku Mazowieckiego.

Pełnomocnik PiS w Przasnyszu przedstawił tez drużynę do Rady Powiatu Przasnyskiego. Obecnym zaprezentowali się kandydaci do funkcji burmistrza Przasnysza i wójtów w gminach z terenu powiatu przasnyskiego.

Podczas konwencji głos zabrali zaproszeni goście, wicemarszałek Senatu Adam Bielan wskazał na wielkie znaczenie zbliżających się wyborów tak dla społeczności lokalnych jak i dla całego kraju. Wicemarszałek podkreślił na potrzebę zmian w samorządzie, gdzie narosło wiele zaniedbań. Jak powiedział aby zmieniać nasz kraj w dotychczasowym tempie musimy mieć przedstawicieli w samorządzie, którzy zagwarantują wspólne działanie w tej mierze z organami centralnymi.