Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator PiS krytycznie o referendum prezydenta. „Pytania przypominają ankietę”

„10 pytań we wniosku prezydenta o referendum ws. zmian w konstytucji to zdecydowanie za dużo” – powiedział senator Jan Maria Jackowski. Wniosek prezydenta ma być głosowany na wtorkowym posiedzeniu.

„Jesteśmy przed dyskusją, jesteśmy też przed posiedzeniami komisji, więc w tej chwili trudno mi się wypowiadać, co do przebiegu tej dyskusji i decyzji, jakie zostaną podjęte” – skomentował senator.

Do tej pory przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie zadeklarowali, czy inicjatywa Andrzeja Dudy zostanie poparta i w dniach 10-11 listopada 2018 odbędzie się referendum.

„Nie mogę w tej chwili zadeklarować w sposób jednoznaczny i ostateczny sposobu głosowania.Mogę tylko powiedzieć, że będę głosował zgodnie ze stanowiskiem klubu parlamentarnego PiS.” – dodał Jackowski.

Po raz kolejny z ust polityka PiS padło stwierdzenie, iż zaproponowany przez prezydenta termin jest „niefortunny”. Według Jana Marii Jackowskiego zakłócone zostaną obchody święta państwowego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: fronda.pl