Opublikowano w kategorii: Aktualności

Piąta rocznica NSZZ”Solidarność” w Przasnyszu

25 maja w kościele p.w. Św. Wojciecha została odprawiona uroczysta Msza Święta w piątą rocznicę zawiązania struktur NSZZ ” Solidarność” w Przasnyszu.

W nabożeństwie wzięli udział członkowie związku z Przasnysza i sąsiednich powiatów.

Przybyli też zaproszeni goście, wśród których zawsze mile witani członkowie rodziny śp. bł ks. Jerzego Popiełuszki – patrona ludzi pracy.

 

Obecna była poseł Anna Cicholska. Senatora Jana Marię Jackowskiego reprezentował dyr. Biura Senatorskiego Robert Kuciński. W imieniu ministra Macieja Wąsika w uroczystości wzięła udział dyr. Biura Poselskiego Renata Wilga.

Obecny był kierownik delegatury UW Krzysztof Bieńkowski. Samorząd reprezentował starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.

Już tradycyjnie rocznicowym uroczystościom towarzyszyły poczty sztandarowe oddziałów związku z zaprzyjaźnionych powiatów, nie zabrakło delegacji górników, którzy co roku uczestniczą w związkowym święcie.

Mszę Świętą w intencji związkowców sprawował w koncelebrze ks. prał Andrzej Maciejewski. W wygłoszonej homilii ks. proboszcz podkreślił wagę solidarności i dotrzymywania słowa jako podstawy tworzenia dobrobytu w społeczeństwie.

 

W trakcie nabożeństwa uczestnicy złożyli pokłon relikwiom bł. ks. Jerzego.

Po zakończeniu nabożeństwa była chwila na wspólne zdjęcie z rodziną bł. ks. Jerzego Popiełuszki i związkowcami. Jak co roku obchody to też spotkanie w mniej oficjalnej formie, uczestnicy przy smacznym poczęstunku toczyli rozmowy o sprawach powiatu i regionu.