Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Ochotnicza Straż Pożarna w Kownatach k. Płońska zaprosiła strażacką brać z powiatów płońskiego i ciechanowskiego na plenerowe, majowe wydarzenie z Biegiem Konstytucji Trzeciego Maja.

Wielka strażacka rodzina spotkała się w Kownatach, aby  świętować Dzień Strażaka. Ze druhami OSP spotkali się m.in. gen. Marek Jasiński, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, jak i parlamentarzyści z okręgu płocko-ciechanowskiego – Jan Maria Jackowski oraz Maciej Wąsik. Nie zabrakło życzeń wytrwałości, męstwa i satysfakcji z wykonywania trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Wydarzeniu towarzyszył również ważny akcent sportowo-rekreacyjny. W 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja zorganizowano dwa biegi – rodzinny i indywidualny. Uczestnicy z chorągiewkami i flagami w dłoniach przemierzali dystans 1 i 6 km. Na mecie każdemu wręczano symboliczną biało-czerwoną przypinkę z orłem.

– Cieszy tak wysoka frekwencja strażaków oraz młodzieży. To miłe zaskoczenie – mówi Jacek Sokołowski, główny organizator imprezy. – Na tę okoliczność strażacy ochotnicy odnowili nawet naszą remizę, a więc wspólna praca, jak widać, popłaca – dodaje z zadowoleniem.

Źródło: plock.gosc.pl