Opublikowano w kategorii: Aktualności

3 Maja w Kownatach

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzono w wielu miejscach naszego kraju. Miejscowość Kownaty pod Płońskiem też w uroczysty sposób upamiętniła uchwalenie Ustawy Zasadniczej z 1791 roku.  Obchody rocznicowe w Kownatach zbiegły się ze świętem strażackim miejscowej OSP.

W uroczystości uczestniczył senator Jan Maria Jackowski i minister w KPRM Maciej Wąsik. Obecni byli : zastępca Komendanta Głownego PSP nadbryg. Marek Jasiński, prezes  Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ciechanowie, generał Bogdan Kołakowski.

Uroczystość rozpoczął przemarsz pododdziałów OSP i wciągnięcie na maszt flagi państwowej.

Następnie do zgromadzonych zwrócił się minister Maciej Wąsik, który w swoim wystąpieniu nawiązał do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Minister pogratulował też druhom z OSP wielkiego zaangażowania w służbę społeczeństwu.

Podczas spotkania w Kownatach głos zabrał senator Jan Maria Jackowski odnosząc się do rocznicowych obchodów. Jak powiedział dziedzictwo Konstytucji 3 Maja to przekaz dla dzisiejszego i następnych pokoleń Polaków aby zawsze dbać o niepodległość Ojczyzny. Senator w swoim wystąpieniu podkreślił wagę działania OSP na rzecz mieszkańców. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy spotkania w OSP Kownaty w rozmowach przy smacznym poczęstunku omawiali sporawy regionu.

Nie mogło oczywiście obyć się bez wspólnej fotografii.