Opublikowano w kategorii: Aktualności

Obchody 8. Rocznicy Tragedii Smoleńskiej w Mławie

Od samego rana 10 kwietnia 2018 roku w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary tragicznego lotu do Smoleńska.

Główne uroczystości odbyły się w Warszawie gdzie w Placu Piłsudskiego został odsłonięty Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Uroczystości rocznicowe w Mławie rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Św. Trójcy. W nabożeństwie wziął udział senator RP Jan Maria Jackowski wraz z burmistrzem Mławy Sławomirem Kowalewskim i przedstawicielami samorządu.

Obecni byli przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń patriotycznych. Jak zawsze wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych.

Mszę Św. w koncelebrze sprawowali księża z parafii mławskich.

Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy udali do miejsca gdzie został zasadzony Dąb Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej.

W trakcie uroczystości głos zabrał senator Jackowski, który podziękował organizatorom za przygotowanie obchodów. Jak powiedział  senator już na zawsze data 10 kwietnia 2010 roku będzie przypominać największą tragedię narodu polskiego w najnowszej historii. Dlatego musimy i chcemy pamiętać o ofiarach Smoleńska, bo  w ten ostatni lot udały się osoby z różnych stron sceny politycznej aby oddać hołd pomordowanym w Katyniu.

Uroczystość zakończyło złożenie wiązanek kwiatów.