Opublikowano w kategorii: Aktualności

Uczciliśmy śp. Senator Janinę Fetlińską

W 8. rocznicę Tragedii Smoleńskiej na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie odbyły się uroczystości upamiętniające śp. senator Janinę Fetlińską.

W uroczystości, którą poprowadził senator Jan Maria Jackowski wziął udział mąż śp. senator Włodzimierz Fetliński. Obecny był senator Marek Martynowski – prezes  płocko – ciechanowskiego okręgu PiS wraz z członkami zarządu miejskiego PiS w Ciechanowie.

Kancelarię Premiera  reprezentował kierownik delegatury UW Krzysztof Bieńkowski. Przybył ł poseł Marek Jakubiak. Udział wzięli przedstawiciele samorządu z wiceprezydent Ciechanowa Anną Żebrowską. Obecni byli przedstawiciele 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z dowódcą płk Andrzejem Wasilewskim. Nie zabrakło komendantów Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz pocztu sztandarowego NSZZ” Solidarność” oddział w Ciechanowie z przewodniczącym Zbigniewem Baranowskim. Jak zawsze podczas kolejnych rocznic nie zawiedli członkowie stowarzyszeń i organizacji patriotycznych.

Uroczystości rozpoczęło wystąpienie senatora Jackowskiego, który w swoim słowie odniósł się do ósmej rocznicy Tragedii Smoleńskiej w której zginęła śp. sen. Janina Fetlińska. Senator Jackowski wspominając śp. sen. Fetlińską przypomniał obecnym wielkie zaangażowanie w sprawy regionu senator. Jak powiedział Jej pomoc w rozwiązywaniu lokalnych problemów, w szczególności w obrębie ochrony zdrowia wzbudzało wiele sympatii i szacunku mieszkańców regionu. Oddając hołd śp. senator Janinie Fetlińskiej oddajemy go wszystkim ofiarom tragicznego lotu do Smoleńsku, zakończył sen. Jackowski.

Wszyscy obecni odmówili modlitwę, poprowadzoną przez ks. kan. Zbigniewa Adamkowskiego.

Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

W imieniu Prezydenta RP wieniec złożył senator Marek Martynowski.

Wieniec od Senatu RP złożył senator Jan Maria Jackowski.

Kwiaty w imieniu Prezesa Rady Ministrów złożył kierownik delegatury UW Krzysztof Bieńkowski.