Opublikowano w kategorii: Aktualności

Złote Gody w Bogatem

W niedzielę 3 grudnia w m. Bogate gmina Przasnysz odbyła się miła uroczystość.

 

W kościele parafii Bogate p.w Św. Jana Ewangelisty została odprawiona Msza Święta z udziałem 13 par małżonków z gminy Przasnysz, którzy obchodzą 50. rocznicę pożycia małżeńskiego. W tej pięknej  uroczystości, podkreślającej wagę związku kobiety i mężczyzny  wzięli udział nie tylko bliscy jubilatów ale też przedstawiciele samorządu, parlamentu i rządu RP.

Obecny był senator RP Jan Maria Jackowski, poseł Anna Cicholska, i kierownik Delegatury UW Krzysztof Bieńkowski. Samorząd reprezentowała wójt  Grażyna Wróblewska, z której inicjatywy na terenie gminy Przasnysz po raz  kolejny jest organizowana uroczystość uhonorowania wieloletniego pożycia małżeńskiego mieszkańców gminy.

Mszę Świętą odprawił ks. proboszcz Cezary Olzacki, który w pięknej homilii odniósł się do instytucji małżeństwa, jako opoki na której można budować przyszłość nie tylko rodziny ale też lokalnej społeczności. To małżeństwo i miłość w nim panująca stanowi o dobru rodziny, podkreślił ks. proboszcz.

Podczas nabożeństwa małżonkowie obchodzący 50. rocznicę pożycia małżeńskiego złożyli przysięgę trwania w związku, po której wszystkim parom ks. proboszcz wręczył różańce.

 

Po zakończonym nabożeństwie dostojni jubilaci i pozostali uczestnicy udali się do miejscowej remizy OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Małżonkowie obchodzący ” Złote Gody” zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Odznaczenia uhonorowanym wręczył wraz z przedstawicielami samorządu senator RP Jan Maria Jackowski.

Po dokonaniu ceremonii odznaczeń do jubilatów zwrócił się senator Jan Maria Jackowski, który w swoim słowie pogratulował parom obchodzącym jubileusz, wiele lat pożycia małżeńskiego. Jackowski składając gratulacje podkreślił to że w obecnym świecie tak piękna rocznica ślubu i pożycia razem jest wartością nie do przecenienia. To jest fundament nie tylko rodziny, którą zbudowali nagrodzeni ale też podpora  społeczeństwa. Na zakończenie senator Jackowski podziękował Pani wójt za wsparcie i organizację tej pięknej uroczystości, wpisanej już w tradycję gminy Przasnysz.

Nie mogło się  obyć bez wspólnej fotografii do której stanęli jubilaci i zaproszeni goście.