Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

J.M. JACKOWSKI: RADIO MARYJA ROZMODLIŁO POLAKÓW

Dla mnie największą wartością Radia Maryja jest to, że rozmodliło Polaków i w ten sposób na falach eteru odbywa się jedna wielka narodowa modlitwa – powiedział senator Jan Maria Jackowski odnosząc się do kolejnej rocznicy powstania katolickiej rozgości z Torunia.

Już jutro w Toruniu odbędą się uroczyste obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Słuchacze i sympatycy toruńskiej rozgłośni wezmą udział w corocznym spotkaniu. Do Grodu Kopernika przybędą przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz parlamentarzyści.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy z Torunia, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie są słyszalne na całym świecie.

W kolejnych latach przy Radiu Maryja wyrosły następne dzieła, m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, „Nasz Dziennik”, Telewizja Trwam czy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Senator Jan Maria Jackowski wspomina, że katolicka rozgłośnia od początku swojego istnienia miała nowatorski charakter, polegający m.in. na udziale słuchaczy w audycjach.

 To pokazuje, że ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR miał nie tylko wizję stworzenia bardzo dobrego i silnego medium katolickiego, ale również wprowadzał bardzo nowoczesne i twórcze formy radiowe oraz dziennikarskie  to się złożyło na fenomen Radia Maryja. Dla mnie największą wartością Radia jest to, że rozmodliło Polaków i w ten sposób na falach eteru odbywa się jedna wielka narodowa modlitwa, która przekracza granice naszej ojczyzny, ponieważ również dotyczy Polaków rozsianych na całym świecie – podkreślił Jan Maria Jackowski.

Obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema w Toruniu. Tydzień później uroczystości odbędą się także w katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy.

Obchody rocznicowe powstania katolickiej rozgłośni będą transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Źródło: radomaryja.pl