Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Pedagodzy zostali docenieni

W gminie Żuromin nagrody otrzymało 6 nauczycieli

W gminie Żuromin nagrody otrzymało 6 nauczycieli

 

14 października w całym kraju obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej też okazji Kuratorium Oświaty, a także lokalni włodarze postanowili wyróżnić grono pedagogów, którzy według nich zasłużyli na nagrody.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Ciechanowska delegatura Kuratorium Oświaty zorganizowała obchody Dnia Edukacji Narodowej w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze (pow. ciechanowski). Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: posłanka Anna Cicholska, senator Jan Maria Jackowski, a także Mazowiecki Wicekurator Oświaty Andrzej Sosnowski. Wyróżnieni zostali również pedagodzy z powiatu żuromińskiego. Andrzej Tusiński (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej), otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, za dokonane osiągnięcia, nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Medale Komisji Edukacji Narodowej, otrzymała szóstka belfrów: Anna Bagińska, Bożena Grzybicka i Anna Smolińska z ZSP w Zielonej oraz Małgorzata Przyborowska, Danuta Wypysińska i Zbigniew Piwowarski ze Szkoły Podstawowej w Będzyminie.

Nagrody w żuromińskim magistracie

Urząd Gminy i Miasta w Żurominie również nie zapomniał o wyróżnieniach dla najbardziej zasłużonych nauczycieli. Gminna uroczystość odbyła się w poniedziałek 16 października. Sześcioro pedagogów odebrało nagrody z rąk burmistrz Anety Goliat i kierownika Wydziału Oświaty Bożeny Fijałkowskiej. W tym roku wyróżniony został jeden dyrektor i pięć nauczycielek: Roman Lewandowski (dyrektor SP nr 2 w Żurominie), Elżbieta Piwowarska-Grześkiewicz ( nauczyciel SP w Kliczewie Dużym), Lilia Sochocka ( nauczyciel SP w Będzyminie), Alina Liszewska (nauczyciel w SP w Raczynach), Ewa Maryla Lewandowska (nauczyciel SP w Poniatowie) oraz Joanna Bukowska ( nauczyciel w Przedszkolu nr 2 w Żurominie).

Źródło: kurierzurominski.pl