Opublikowano w kategorii: Aktualności

Różaniec do granic

Od pierwszych wieków chrześcijaństwa odczuwano potrzebę proszenia o wstawiennictwo Najświętszą Maryję Pannę. Modlenie się na paciorkach różańca świętego było jedną z najważniejszych próśb, jakie Matka Boża skierowała do trojga pastuszków 100 lat temu w Fatimie. Dziś, w święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska odpowiedziała na prośbę Maryi. Ponad milion ludzi z różańcem w ręku stanęło wzdłuż granic naszej Ojczyzny. Narodowa modlitwa rozpoczęła się o godzinie 10.30 w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach kraju.W całej Polsce 7 października z inicjatywy osób świeckich odbyło się niezwykłe wydarzenie związane z 140. Rocznicą objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Organizatorzy modlitwy wierzą, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, „to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.” Sanktuarium Maryjne w Kodniu zostało wskazane jako jeden z kościołów stacyjnych diecezji siedleckiej.

 

 

W narodowej modlitwie uczestniczył senator RP Jan Maria Jackowski,  wraz z rodziną i wiernymi z parafii p.w. o. Pio w Warszawie. Senator i parafianie przybyli do Kodnia przy białoruskiej granicy aby w modlitwie zawierzyć Polskę i siebie Matce Bożej.

fot. wspólna modlitwa przy słupku granicznym z ks. prał. Andrzejem Kuflikowskim, proboszczem i kustoszem Sanktuarium św Ojca Pio na Gocławiu w Warszawie

Do narodowej modlitwy przyłączyli się także wierni w kilkudziesięciu miejscach na świecie, m.in. w Paryżu, Londynie, Dublinie, Amsterdamie, Neapolu, w Nowej Zelandii oraz w Japonii. Także w żołnierze stacjonujący w bazie lotniczej w Bagram w Afganistanie odmówili modlitwę różańcową. Dziś cała Polska dała świadectwo Europie i światu, że jest gotowa bronić wartości chrześcijańskich i rodzinnych.