Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Jackowski (PiS): „Czarne protesty” to domaganie się bezkarnego zabijania dzieci nienarodzonych

Unia Europejska stosuje podwójne standardy wobec państw członkowskich, coraz więcej państw zwraca na ten fakt uwagę. Podczas gdy UE przeżywa kryzys związany z napływem imigrantów, dla Fransa Timmermansa ważniejsza jest sprawa praworządności w Polsce. Również prezydent Serbii oskarżył Unię Europejską o stosowanie podwójnych standardów wobec aspiracji niepodległościowych Kosowa i Katalonii. 

– Jest to polityka, która polega na uprzedzeniach, szczególnie uprzedzeniach do obecnego rządu i demokratycznego werdyktu Polaków z października 2015 roku i wynika również z uprzedzeń ideologicznych ponieważ Polska domaga się traktowania w sposób podmiotowy, w przeciwieństwie do okresu rządów PO-PSL, kiedy Polska była traktowana przedmiotowo, a więc cicho siedziała i liczyła na to, że ewentualnie jakieś okruszki Donald Tusk i jego ekipa, czy później Ewa Kopacz i jej ekipa dostaną (przyp. red.)

– komentuje senator Jan Maria Jackowski.

– Zmiana obecnego rządu i dopominanie się o stosowanie jednakowych standardów, a przede wszystkim zasad, jakie obowiązują w Unii Europejskiej bardzo nie podoba się salonom brukselskim, które mają taki grzech pierworodny w postaci tego, że jest tam absolutny brak demokracji ponieważ tak naprawdę obywatele Europy mają zerowy wpływ na to, kto jest Komisarzem, czy kto jest Przewodniczącym Komisji Europejskiej

– dodaje senator Jackowski.