Opublikowano w kategorii: Aktualności

Święto Policji w Płońsku

W ramach obchodów 98.rocznicy powołania Policji odbyły się uroczystości w Płońsku. W kościele p.w. Michała Archanioła odbyła uroczysta Msza Święta.

W nabożeństwie uczestniczył senator RP Jan Maria Jackowski wraz z przedstawicielami samorządu. Obecny był kierownik delegatury UW Krzysztof Bieńkowski i przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

Nie zabrakło oczywiście tych, którzy obchodzą swoje święto , policjantów z komendy powiatowej Policji w Płońsku.

Mszę Świętą sprawował w koncelebrze ks. kan. Edmund Makowski. W wygłoszonej homilii ks. prob. Marek Zawadzki pięknie opisał etos służby funkcjonariuszy Policji.

Po zakończonym nabożeństwie w zorganizowanym przemarszu uczestnicy udali się do budynku komendy Policji, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.

Przybyłych przywitał komendant Jarosław Brzozowski.

W trakcie uroczystości odbyła się ceremonia mianowania funkcjonariuszy na wyższy stopień oficerski.

Po zakończonej ceremonii do zgromadzonych policjantów zwrócił się minister w KPRM Maciej Wąsik, minister podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w służbę dzięki któremu ogół społeczeństwa bardzo dobrze ocenia Policję. Jak powiedział Maciej Wąsik obecny rząd nie będzie szczędził środków aby wspierać rozwój Policji.

Głos zabrał też senator Jan Maria Jackowski, który złożył funkcjonariuszom i ich rodzinom serdeczne życzenia. W swoim wystąpieniu senator podkreślił bardzo dobrą ocenę społeczną Policji, dzięki oddanej służbie tysięcy funkcjonariuszy.