Opublikowano w kategorii: Aktualności

Aktualności

Jackowski o Frasyniuku: Przykry upadek człowieka, który odegrał ważną rolę w najnowszej historii Polski

– Prawo jest prawem, a pan Fransyniuk stawia się ponad prawem. Ma poczucie bezkarności, stawia siebie ponad prawem, uważa, ze w jego przypadku ma być taryfa ulgowa. Ten były opozycjonista narusza prawo, bo robił to z całą świadomością – mówił w Telewizji Republika, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Gościem „Republiki po południu” był senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski.

Odnosząc się do protestu tzw. Obywateli RP oraz zachowania Władysława Frasyniuka podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej na Krajowskim Przedmieściu, Jan Maria Jackowski, porównał sytuację do Stanów Zjednoczonych.  – USA to kraj demokratyczny. Czy wyobrażamy sobie sytuację w USA, żeby osoba, która naruszyła nietykalność osobistą policjanta, nie została ukarana? – pytał senator.

Podkreślił, że „winę ponosi osoba, którą się tak zachowała”. – Prawo jest prawem, a pan Fransyniuk stawia się ponad prawem. Ma poczucie bezkarności, stawia siebie ponad prawem, uważa, ze w jego przypadku ma być taryfa ulgowa. Ten były opozycjonista narusza prawo, bo robił to z całą świadomością. Otacza się towarzystwem m.in. płk Mazguły, w którym Fransyniuk stał po właściwej stronie – mówił Jan Maria Jackowski.

71 kanałów TV za 19,99? Sprawdź ofertę nc+!

– To przykry upadek człowieka, który odegrał ważną rolę w najnowszej historii Polski. Jako obywatel jest zobowiązany do przestrzegania prawa, a nie nawoływania do jego łamania – skwitował.

Źródło: telewizjarepublika.pl