Opublikowano w kategorii: Aktualności

IV Piknik Patriotyczno-Rodzinny

11 czerwca w Dziektarzewie w gminie Baboszewo odbył po raz czwarty Piknik Patriotyczno- Rodzinny. Ideą, która przyświeca co roku organizatorom pikniku jest niezmienna – zachować pamięć o bohaterskich powstańcach z 1863 roku i patrzeć w przyszłość budując wspólnotę chrześcijańskich rodzin. Piknik rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. św. Katarzyny w Dziektarzewie, sprawowana przez ks. proboszcza Rafała Michalaka.

W Pikniku  Patriotyczno- Rodzinnym wziął udział senator RP Jan Maria Jackowski. Piknik to też czas kiedy lokalna społeczność oddaje cześć powstańcom z 1863.

Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy udali się na cmentarz parafialny aby złożyć kwiaty na kwaterze poległych powstańców.

W drugiej części IV Pikniku Patriotyczno-Rodzinnego na placu przed kościołem odbyło się spotkanie mieszkańców, któremu towarzyszyły występy zespołów artystycznych z okolicznych gmin.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie ks. proboszcza, który przywitał przybyłych zachęcając do miłej zabawy.

Głos zabrał też wójt gminy Baboszewo Tomasz Sobecki, dziękując za zaangażowanie osób przygotowujących rodzinną imprezę. Wójt zapewnił zgromadzonych o dalszym wsparciu przy organizacji następnych edycji pikniku, ale też pomocy przy innych inicjatywach służących lokalnej społeczności.

Do zgromadzonych zwrócił się senator Jan Maria Jackowski gratulując organizatorom pięknej inicjatywy, która łączy historię z współczesnością. Senator podkreślił wagę troski lokalnej społeczności o upamiętnienie bohaterów walczących z rosyjskim najeźdźcą.

Podczas spotkania na uczestników czekało wiele atrakcji, można było obejrzeć uzbrojenie i umundurowanie z epoki.

Można było też wystrzelić z wiekowej dwururki, z czego przy aplauzie mieszkańców skorzystał senator Jackowski.