Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

SEN. JACKOWSKI O PROGRAMIE NOWOCZESNEJ: „PALIKOTYZACJA”

To rozpaczliwa próba szukania poparcia i wzrostu notowań dla Nowoczesnej – w ten sposób senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski odniósł się do założeń programowych, które Nowoczesna przedstawiła na wczorajszej konwencji w Warszawie.

Partia Ryszarda Petru w swoich założeniach chce rozdziału państwa i Kościoła, a także proponuje nowy program wsparcia dla rodzin „Aktywna rodzina”. Zakłada on obniżkę podatków na każde dziecko. Program miałby zastąpić rządowy program „Rodzina 500 Plus”. [czytaj więcej]

Ryszard Petru mówił też, że jeśli zajdzie taka konieczność, Polska wspólnie z innymi sojusznikami ma obowiązek przyjąć uchodźców uciekających przed śmiercią i głodem. Opowiedział się także za wprowadzeniem waluty euro w Polsce.

Senator PiS Jan Maria Jackowski podkreśla, że Nowoczesna próbuje w ten sposób odwołać się do retoryki światopoglądowej, antychrześcijańskiej, sprzecznej z Polską wielowiekową tradycją.

– Jest to odwołanie się do typowej retoryki znanej z poprzednich kadencji z partii Janusza Palikota. Jeżeli chodzi o tę sferę obyczajową i moralną, w warstwie obyczajowej i moralnej, i jeżeli chodzi o postulaty gospodarcze to jest kwestia przypodobania się sektorowi finansowemu i tzw. rynkom kapitałowym. Są to typowe postulaty liberalne, które od lat są powtarzane. Jest to taka, moim zdaniem, rozpaczliwa próba szukania poparcia i wzrostu notowań, ponieważ partia nowoczesna w tych sondażach dołuje – mówi Jan Maria Jackowski.

Jak dodaje senator, Nowoczesna nie ma szans na wygranie rywalizacji z Platformą Obywatelską. „Palikotyzacja Nowoczesnej” prowadzi do samozniszczenia tego ruchu – zaznacza.

Źródło: radomaryja.pl