Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Gimnazjaliści dyskutowali z politykami

Już po raz 12. przasnyscy gimnazjaliści spotkali się w murach swojej szkoły z politykami na dyskusji o sprawach Polski i Europy. Tym razem na pytania uczniów odpowiadali przedstawiciele PiS, PO, PSL oraz Nowoczesnej.

19 maja był dla Publicznego Gimnazjum w Przasnyszu kolejnym ważnym dniem, ponieważ już po raz kolejny młodzież mogła gościć, rozmawiać, zadawać pytania i dyskutować na nurtujące ich tematy z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego oraz Parlamentu Rzeczypospolitej. W tym roku na zaproszenie dyrektora przasnyskiego gimnazjum Grzegorza Grabowskiego odpowiedziało czterech polityków: posłanka Parlamentu Europejskiego Julia Pitera – Platforma Obywatelska, senator Jan Maria Jackowski – Prawo i Sprawiedliwość, a także poseł Mirosław Maliszewski – Polskie Stronnictwo Ludowe i poseł Mirosław Pampuch – Nowoczesna. W dyskusji miał również uczestniczyć poseł Marek Jakubiak, jednak w ostatniej chwili poinformował, że z ważnych przyczyn nie może pojawić się na spotkaniu. Nie zawiedli natomiast przedstawiciele lokalnych władz z burmistrzem Waldemarem Trochimiukiem na czele.

– Ostatni raz witamy państwa w murach gimnazjum, bo od 1 września będzie to Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu. Mam nadzieję, że nasze spotkania, które są już tradycją, będą kontynuowanie w przasnyskiej „trójce” – powiedział Grzegorz Grabowski podczas przemówienia otwierającego spotkanie.