Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

J.M. JACKOWSKI: TUSK PONOSI KONSEKWENCJE SWOICH RZĄDÓW

Donald Tusk ponosi konsekwencje swoich rządów, państwa teoretycznego, które stworzył – powiedział senator Jan Maria Jackowski. Polityk odniósł się do decyzji Prokuratury Krajowej, która na 5 lipca wezwała przewodniczącego Rady Europejskiej w roli świadka. Śledztwo ma dotyczyć m.in. sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Informacje te potwierdził pełnomocnik Tuska mec. Roman Giertych. Według niego z zawiadomienia  nie wynika jednak, jakiej sprawy ono dotyczy. [czytaj więcej]

Senator Jan Maria Jackowski ocenił, że wezwanie jest efektem rządów „państwa teoretycznego”, które w jego opinii stworzył Donald Tusk.

– Donald Tusk ponosi odpowiedzialność za swój system rządów, który stworzył – państwa teoretycznego. Tamto państwo działało właśnie teoretycznie i nie było w stanie spełnić swoich podstawowych obowiązków. To, co zrobiono z ciałami ofiar to ogromny skandal, pokazujący wielkość niekompetencji, nieprofesjonalności i złej woli rządów Donalda Tuska – uważa Jan Maria Jackowski.

Politycy Platformy Obywatelskiej tuż po katastrofie rządowej maszyny podkreślali, że nie można otworzyć trumien. Wcześniej sekcje przeprowadzili Rosjanie. Ekshumacje ofiar potwierdziły błędy w rosyjskiej dokumentacji. Śledczy odkryli też przypadki zamiany ciał.

Natomiast dziś w sądzie Okręgowym w Warszawie trwają przesłuchania pierwszych oficerów Biura Ochrony Rządu w procesie byłego szefa kancelarii premiera Donalda Tuska.

Cześć rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej uważa, że Arabski nie dopełnił obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 2010 roku.

Źródło: radimaryja.pl