Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

PiS chce rozmów na temat nowych województw? Jackowski: Myślę, że taka debata odpowiadałaby oczekiwaniom

15:06 11 maja 2017
Telewizja Republika

– Niedługo minie 20 lat od wprowadzenia obecnego podziału administracyjnego i myślę, że oczekiwaniom Polaków odpowiadałoby rozpoczęcie debaty na temat tego, czy się sprawdził – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski.

– Niedługo minie 20 lat od wprowadzenia obecnego podziału administracyjnego i myślę, że oczekiwaniom Polaków odpowiadałoby rozpoczęcie debaty na temat tego, czy się sprawdził – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” senator PiS, Jan Maria Jackowski. – Myślę, że ma sens żeby rozmawiać o tych trzech województwach [warszawskiego, środkowopomorskiego oraz częstochowskiego – red.]. Na pewno będziemy jednak pytać o zdanie Polaków, by razem z nimi ustalić, jakiego podziału by chcieli – dodał.

Temat nowych województw pojawił się już w trakcie kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. O konieczności weryfikacji obowiązującego podziału administracyjnego mówi się od dawna w pewnych regionach Polski. – Znam dość dobrze region Pomorza Środkowego i z perspektywy czasu widać, że stracił on na obecnym podziale administracyjnym. Zarówno do Szczecina, jak i Gdańska jest daleko i wydaje się sensowne stworzenie województwa środkowopomorskiego – tłumaczy „SE” Jackowski.

Źródło: telewizjarepublika.pl