Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

3 Maja w Mławie

Mimo niesprzyjającej pogody wielu mławian wzięło udział w obchodach Narodowego Święta Konstytucji. Rozpoczęła je msza św. w wypełnionym po brzegi kościele parafii Matki Bożej Królowej Polski, odprawiana przez ks. Piotra Grzywaczewskiego, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Potem poczty sztandarowe  miasta, instytucji i stowarzyszeń  społecznych, kombatanci, harcerze i pozostali uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez Mławską Orkiestrę Dętą, przemaszerowali pod Dąb Niepodległości w parku miejskim. Tu przemówienia nt. znaczenia Konstytucji 3 Maja wygłosili senator Jan Maria Jackowski i burmistrz Sławomir Kowalewski. Ten pierwszy po raz kolejny chwalił mławian za wzorowe pielęgnowanie tradycji, pamięci i historii.  Na zakończenie liczne delegacje władz  samorządowych, urzędów, partii politycznych i stowarzyszeń złożyły kwiaty pod Kamieniem Niepodległości, przy którym wartę honorową trzymali harcerze i rekonstruktorzy.
Po południu w parku odbył się, prowadzony przez harcerzy,  festyn pod hasłem „Wszyscy jesteśmy biało-czerwoni”.  Aura jednak najwyraźniej wystraszyła dzieci i młodzież – nie było dużo amatorów wspinania się po sztucznej ścianie czy innych atrakcji.

Źródło: gazeta-mlawska.pl