Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Rulewski o dwukadencyjności: Kaczyński chce wprowadzić kataster, bo nie ma pieniędzy na 500+

Jan Rulewski (fot. Wikipedia/Michał Józefaciuk)

– To jest skok na miasta, które są odbiorcami wieluset miliardów euro. Kaczyński, w oparciu o nowo wybranych prezydentów miast, chce wprowadzić kataster, bo nie ma pieniędzy na 500+ i chce, aby mieszkańcy sfinansowali nie najlepsze idee, które propaguje rząd PiS – powiedział w „Minęła dwudziesta” Jan Rulewski z PO. – Pokazano, jak misternie można sobie wić gniazdko państwa w państwie na podstawie mandatu prezydenta, wójta czy burmistrza – ocenił Jan Maria Jackowski z PiS.

Dyskusję w „Minęła dwudziesta” wywołała zapowiedź prezesa PiS dotycząca dwukadencyjności prezydentów miast, wójtów i burmistrzów.

Rulewski zaznaczył, że jego zdaniem w reformie samorządowej chodzi o wprowadzenie nowego podatku. – W oparciu o nowo wybranych prezydentów miast chce wprowadzić kataster, bo nie ma pieniędzy na 500+ i chce, aby mieszkańcy sfinansowali nie najlepsze idee, które propaguje rząd PiS – mówił Rulewski.

Jan Maria Jackowski z PiS przypomniał, że to propozycja jeszcze z programu wyborczego PiS. – Trwa dyskusja. I przy tej okazji dziennikarze z różnych części kraju pokazali, jak misternie można sobie wić gniazdko państwa w państwie na podstawie mandatu prezydenta, wójta czy burmistrza. I z tego punktu widzenia ta zasada dwukadencyjności jest zasadna – ocenił Jackowski. Podkreślił, że wszelkie wątpliwości rozstrzygnie Trybunał Konstytucyjny.

Źródło: tvpinfo.pl