Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Róże na Gocławiu

 

Relikwie patronki spraw trudnych i promotorki zgody małżeńskiej wprowadzono do sanktuarium o. Pio. Instalacji dokonał bp Marek Solarczyk.

W uroczystej Mszy św. wziął udział podsekretarz stanu MON Tomasz Szadkowski, senator Jan Maria Jackowski, zastępca dyrektora TVP Polonia Filip Frąckowiak, franciszkanin o. Waldemar Barszcz, który sprowadził do parafii relikwie świętej z Cascia, prof. Madera, fundator figury św. Rity oraz Halina Frąckowiak. Oprawę muzyczną Eucharystii przygotowała Hanna Rybka i kapela góralska z Poronina.

W homilii bp Solarczyk wspomniał o trudnych doświadczeniach życia małżeńskiego, macierzyńskiego, rodzinnego i zakonnego świętej. – One tworzyły gotowość św. Rity do przyjęcia wszystkiego, co daje Pan Bóg. Jej relikwie to znak, że mimo problemów warto i trzeba się starać. Przez św. Ritę Bóg dokonuje wielu łask w życiu człowieka – przekonywał. Wskazał świętą jako wielkiego świadka wiary. Jeśli podobnie jak ona zawierzymy Bogu, budujmy na Jego prawdzie, Jego życiu i Jego łasce. Wówczas nigdy się nie zawiedziemy. One bowiem zawsze wnoszą w ludzkie życie ład i harmonię – mówił.

Nawiązując do osobistych doświadczeń związanych ze św. Ritą wskazał, że jest ona patronką dnia jego chrztu. Poprzez sakrament chrztu świętego staliśmy się umiłowanymi dziećmi samego Boga. Jakże ważne byśmy potrafili to z dumą przywołać i dzielić się tym darem z innymi – przekonywał.

Zachęcił też, by za wstawiennictwem św. Rity przyzywać Bożej obecności w życiu osobistym.

Źródło: warszawa.gosc.pl