Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Samorządowcy z Mazowsza zjechali się do Warszawy

Samorząd, Samorządowcy Mazowsza zjechali Warszawy - zdjęcie, fotografiaFotka nr 0 z 21Fotka nr 1 z 21Fotka nr 2 z 21Fotka nr 3 z 21Fotka nr 4 z 21

Tradycji stało się zadość i w miniony piątek do Warszawy zjechali się na spotkanie noworoczne samorządowcy z całego Mazowsza związani z Mazowiecką Wspólnotą Samorządową. Wśród licznych starostów, burmistrzów, wójtów, radnych, członków i sympatyków MWS nie zabrakło europosła Marka Jurka, senatora Jana Marię Jackowskiego czy b. posła Artura Zawiszy.

Zebranych w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu pobłogosławił delegat Arcybiskupa i Metropolity Warszawskiego ksiądz biskup Piotr Jarecki, który doceniając ciężką pracę samorządowców życzył zebranym wytrwałości w pełnieniu funkcji publicznych, a także nowych zadań i przedsięwzięć podejmowanych na rzecz lokalnych wspólnot w duchu gotowości do pomocy bliźniemu.

Noworoczne spotkanie umilił zebranym występ dziecięcego zespołu z Wyszkowa, który wystąpił z programem tradycyjnych polskich kolęd.

Było to pierwsze w tym roku spotkanie środowiska Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Stowarzyszenia, które na 2017 rok zapowiedziało organizację konferencji poświęconych różnym ważnym tematom samorządowo-społecznym. Pierwsza z konferencji odbędzie się w marcu w Piastowie i poświęcona będzie reformie edukacji. Później przyjdzie czas na konferencje m.in. w Płocku, Radomiu, Ciechanowie, Siedlcach.

Źródło: wio.waw.pl