Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Mazowsze – Święto truskawki w Karolinowie

W dniu 27 czerwca 2015 roku po raz piąty mieliśmy okazję uczestniczyć w Festiwalu Truskawki w Karolinowie, organizowanym  przez  samorząd gminy Załuski z wójtem Romualdem Woźniakiem na czele. Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Marek  Sawicki, Marszałek Województwa Mazowieckiego-Adam Struzik , który osobiście uczestniczył w wydarzeniu, Wojewoda Mazowiecki- Jacek Kozłowski, TVP Warszawa, Radio Zet Gold i lokalne media. W imprezie uczestniczyli   senator Jan Maria Jackowski, w-ce minister Jerzy Witold Pietrewicz, minister Bożena Żelazowska.

Festiwal wieńczy sezon truskawkowy, trudny, ale i ważny czas w życiu lokalnej społeczności. Impreza ta jest wyjątkową okazją do podsumowania tegorocznych zbiorów, wymiany doświadczeń oraz wypoczynku przy muzyce i innych atrakcjach. Celem  imprezy jest także wykreowanie produktu lokalnego jakim jest truskawka, zachowanie dziedzictwa kulturowego, a także poprawienie oferty spędzenia wolnego czasu. To także promocja okolicy, która słynie z produkcji owoców miękkich. Festiwal Truskawki stał się imprezą cykliczną przyciągającą z roku na rok coraz więcej uczestników , wystawców, przedsiębiorców, a także sponsorów.  Na swoich stoiskach  różne grupy i stowarzyszenia prezentowały popisowe dania z truskawkami, zachwycały wspaniałe kompozycje kwiatowe,  a uczestników przyciągały konkursy i gry z nagrodami.

BP  po raz kolejny zaznaczyło swoją obecność na Festiwalu, organizując stoisko doradczo – informacyjne. Była to dla naszych rolników, przedsiębiorców i uczestników wspaniała okazja do uzyskania kompleksowej informacji dotyczącej najnowszych programów PROW na lata 2014-2020, nabycia broszur informacyjnych. Najmłodsi odwiedzający nasze stoisko  otrzymywali kamizeli odblaskowe , upominki z logo oraz słodycze .

W programie sobotniego spotkania były występy  dzieci i młodzieży z okolicznych szkół, koncert przebojów z dawnych lat, występ zespołu Boney M Imitation oraz zespołu Cliver. Imprezę zakończył zachwycający pokaz sztucznych ogni.

 Źródło: arimr.pl