Opublikowano w kategorii: Opinie i echa

Senator Jackowski: dopłacamy do rządu, to go wygaśmy

Senator Jackowski: dopłacamy do rządu, to go wygaśmy

Senator Jackowski: dopłacamy do rządu,  to go wygaśmyMówienie, że dopłacamy do górnictwa to idiotyzm. Ja też mógłbym przeprowadzić analizy i wykazać ile dopłacamy do tego rządu. Zdecydowanie taniej byłoby wynająć zachodnią firmę zarządzającą, która lepiej i taniej poprowadzi to państwo – stwierdził Jan Maria Jackowski podczas środowego posiedzenia Senatu.

 

– Według badań Eurostatu, Polska jest jednym z najbardziej niezależnych energetycznie państw Europy i to jest powód, dla którego należy utrzymać wydobycie – dodał. – Gdzie tu jest logika i polski interes, a nie uleganie obcym interesom? – skonstatował.

 

Cóż, jeżeli się dobrze przyjrzeć do tego rządu dopłacamy o wiele więcej niż do węgla i na dodatek mamy z niego – w porównaniu do „czarnego złota” – zdecydowanie mniej pożytku, a nawet można powiedzieć, że pożytku z niego nie mamy wcale. Może zatem sprawny, ale polski menadżer o patriotycznych przekonaniach, silny i bezkompromisowy to wcale nie jest taki zły pomysł? Niezależnie od ironicznego tonu senatora Jackowskiego.

 

W sumie, idąc dalej tym tokiem myślenia, mógłby się – jakby tego życzył sobie niejeden polski monarchista – nazywać królem.

 

Anna Wiejak

Źródło: Prawy.Pl